Vytvárajte kalkulácie a objednávajte v online tlačiarni PrintExpert.sk
faktura-mockup

Čo robiť, aby vaša firemná dokumentácia vyzerala profesionálne

Aj keď je pohodlné mať všetky dokumenty online, tlačová podoba tu má stále svoje miesto. Stále totiž existujú situácie, kedy je nevyhnutná. Treba myslieť na to, že prvý dojem neurobíte dvakrát. Zlé tlačové postupy by mohli ohroziť výsledný efekt a samotnú profesionalitu konkrétneho dokumentu. Preto sme si pre vás pripravili niekoľko tlačových tipov, ako dosiahnuť profesionálnu firemnú dokumentáciu. 

Úprava začína už písmom

Každý dokument by mal byť obmedzený na maximálne 3 druhy písma. Pre tlačenú podobu fontu je ideálna veľkosť písma 12. Akýkoľvek menší bude ťažko čitateľný. Väčší zas môže odpútavať zbytočnú pozornosť. 

V prípade, že vaša dokumentácia má viac ako 8 strán, je vhodné doplniť ju stránkou s obsahom. Zabudnúť by ste nemali ani na farbu, ktorá dodáva dokumentom profesionálny nádych. Môže vám pomôcť zvýrazniť určité oblasti a vďaka inteligentnému začleneniu farieb je pravdepodobné, že váš dokument bude čítaný viac než čiernobiely. Pri farbe je však nutné uistiť sa, že má správnu konzistenciu. 

Prvky musia byť konzistentné 

Pri konzistentnosti dokumentu ide predovšetkým o konzistenciu značky, formátovania a grafov. Mali by ste si byť istí, že spôsob, akým hovoríte resp. prezentujete svoju značku je jednotný. Nepoužívajte žiadne prezývky ani skrátené verzie názvu. 

Kľúčom k relevancii je aj správne formátovanie celkovej úpravy. Uistite sa, že používate rovnaké číslovanie, odrážky a veľkosť nadpisov, resp. celkovú veľkosť písma. Držať sa rovnakého štýlu platí aj pri grafoch. Budú prehľadnejšie a výsledky ľahšie čitateľné. 

Jasná komunikácia, ktorá zasiahne adresáta

Nadpisy dokumentov by mali byť dokonale jasné. Ak sa chystáte zaviesť aj podnadpisy, dajte si pozor na hierarchiu. Minimalizovať by ste mali použitie klávesu caps-lock. Veľké písmo evokuje krik a tým sa ešte nikdy nič nedosiahlo. 

Lepšiu prehľadnosť vám zabezpečia dostatočné medzery. Vyhnúť by ste sa mali podčiarkovaniu, ktoré sa dnes už nepoužíva. Oveľa profesionálnejšie je použitie kurzívy. 

Tlač personalizovaných dokumentov nechajte na profesionálov

V KPK Reklama pre vás vieme zabezpečiť profesionálnu tlač personalizovaných dokumentov. Disponujeme špičkovou technológiou tlače a rokmi skúseností. Počas nich sme sa stali stabilným partnerom v tlačiarenskom biznise pre mnohé malé i veľké firmy. 

Bez problémov pre vás vytlačíme personalizované listy, faktúry, kupóny či krabice, ktoré môžete použiť na úschovu administratívy. Samozrejmosťou je cenová ponuka na mieru a profesionálne jednanie na úrovni. 

Mám záujem o tlač personalizovaných dokumentov